Banketų ir furšetų organizavimas. Banketai 24.lt Susiekite su banketų organizatoriais Svetainės žemėlapis

Patiekalai iš makaronų

Patiekalai iš makaronų

2011/09/04 | Rekomenduojame, Patarimai šeimininkei Patiekalai iš makaronų

Mes, lietuviai makaronus kartais be reikalo nuvertiname – patiekalų gausybė iš jų bei jų įvairumas tikrai turėtų leisti makaronams įsitvirtinti tarp mūsų pamėgtų bulvių, ryžių ar grikių.

Kaip ir dažnai nutinka kalbant apie istoriją, tiksliai nustatyti, iš kur kilo makaronai, istorikai negali. Turbūt daugiausia problemų kelia ne tiek istoriniai radiniai, kiek „suinteresuotos“ šalys. Makaronų tėvyne vadinama Italija šią garbę, be abejo, nori prisiimti sau. Kasinėjant Pompėjos griuvėsius, buvo rasta rakandų, skirtų tešlos gaminiams gaminti, o tų gaminių forma panaši į kai kuriuos makaronus.

Vis dėlto egzistuoja legenda, teigianti, kad makaronai į Italiją iš Kinijos atvežti Marko Polo prieš 700 metų. Seniausių makaronų rasta Kinijoje – manoma, kad jiems – net 4000 metų.

Šviežių makaronų yra kelios rūšys. Panašūs į spagečius (spaghetti) arba ilgi plokšti (fettuccini) bei įdaryti: rutuliuko formos tortellini ir koldūnai ravioli. Dažniausiai švieži makaronai gaminami naudojant kiaušinius. Džiovintų makaronų su kiaušiniais sutinkama daug rečiau. O nuo pastarųjų rūšių akys tiesiog raibsta...kaspinėliai farfalle, ilgieji spaghetti, sprialės fusille, vamzdeliai penne, kriauklelės conchiglie, lenkti vamzdeliai ziti, ilgi ir labai ploni capellini.

Jei jau susiviliojote, prisiminkite, jog 100 g makaronų reikia litro vandens ir 10 g druskos. Makaronus dėkite tik į verdantį vandenį, nepervirkite, tačiau ir nepalikite per kietų. Kaip italai sako – al dente („į dantis“).

Padažas – jūsų kūrybos šedevras. Receptų ir variacijų yra tiek daug, kad visus metus kasdien galėtumėte valgyti vis kitaip paruoštus. Jei turite galimybę, gamindami padažus, naudokite alyvuogių aliejų.

Skanaus.

Komentarai

Autorius: Gerda

, 2011/09/24 

Labai skanūs makaronai

Palikite savo komentarą, nuomonę ar pastebėjimus

Jūsų vardas*

Jūsų el.pašto adresas*

Komentaro pavadinimas*

Komentaro tekstas*

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Straipsnių kategorijos


Straipsnių archyvas


Lankytojų nuomonė

© 2011-2017 Banketų organizavimas - banketai 24.lt. Visos teisės saugomos