Banketų ir furšetų organizavimas. Banketai 24.lt Susiekite su banketų organizatoriais Svetainės žemėlapis

Viskas apie ryžius

Viskas apie ryžius

2011/10/21 | Rekomenduojame, Patarimai šeimininkei Viskas apie ryžius

Tūkstančius metų ryžiai buvo pagrindinis daugelio Azijos šalių, tokių kaip Kinija, Japonija bei Indija, maisto šaltinis. Tai nepaprastai universalus produktas, kuris gali būti naudojamas tiek virtas, tiek keptas, nuo suši iki desertų.

Ryžių grūdeliai, tai specialios rūšies žolės, vadinamos sėjamuoju ryžiu (lot. oryza sativa), sėklos. Šiai žolei augti reikia daug lietaus, o prieš derliaus nuėmimą, priešingai - nelietingų sąlygų. Ryžiai auginami vandeninguose laukuose, žinomuose kaip „ryžių laukai“, visoje Azijoje, o taip pat ir keliose Europos šalyse – Italijoje ir Ispanijoje. Nuėmus ryžių derlių, grūdeliai nukratomi nuo žolės, o šiurkštūs rudi jų lukštai pašalinami.

Ryžių grūdelį sudaro trys dalys: endospermas, kuriame labai daug krakmolingųjų angliavandenių, sudarančių didžiąją dalį grūdelio; gemalas, turintis daug antioksidantų; bei išorinis apvalkalas arba sėlenos, turinčios daug ląstelienos ir vitaminų.

Verta atkreipti dėmesį į faktą, kad pagardai ar prieskoniai, kurių pridėsite virdami ryžius, suteiks jiems nuostabų kvapą ir skonį. Įvairumo dėlei virdami ryžius pabandykite į vandenį įmesti šviežių žolelių, cinamono lazdelę, keletą kardamono anksčių, citrinos žievelės ar netgi žaliosios arbatos maišelį. Remiantis ryžių asociacijos duomeninis, yra virš 40 000 skirtingų ryžių rūšių. Štai keletas populiariausių:

Rudieji ryžiaiRudieji ryžiai:
Pašalinus šiurkščiąją rudą luobelę, vidinis ryžio grūdelis taip pat yra rudos spalvos. Šie ryžiai vadinami „rudaisiais“. Kai kurie žmonės teikia pirmenybę šiems ryžiams, kadangi sėlenos arba išorinis apvalkalas išlieka nepaliestas. Dėl šios priežasties rudųjų ryžių grūdeliai turi didesnę maistinę vertę nei baltųjų. Ruduosius ryžius reikia virti ilgiau nei baltuosius, jie yra tvirtesnės tekstūros ir šiek tiek aitresnio skonio.

Baltieji ryžiaiBaltieji ryžiai:
Apdorojant rudųjų ryžių grūdelius, sėlenos atsiskiria ir lieka tik vidinis baltas grūdelis. Tokie ryžiai vadinami „baltaisiais“. Baltieji ryžiai yra labiausiai paplitusi ryžių rūšis. Jų skonis švelnus ir išverda jie greičiau nei rudieji ryžiai.

 

Basmati ryžiaiBasmati ryžiai:
Basmati ryžiai – tai ploni ryžių grūdeliai, auginami Indijoje ir Pakistane. Jie yra aromatingo skonio, kuris puikiai tinka kario patiekalams. Galima gauti baltųjų ar rudųjų basmati ryžių; rudieji basmati ryžiai yra daugiau ląstelienos turintys bei stipresnio aromato nei baltieji basmati ryžiai.

 

Jasmine ryžiaiJasmine ryžiai:
Šie ilgi, ploni grūdeliai yra kilę iš Tailando. Jie turi švelnų aromatingą skonį ir tampa minkšti bei lipnūs juos išvirus. Jasmine ryžiai dažnai pateikiami su tailandiečių kari patiekalais.

 

 

Arborio ryžiaiArborio ryžiai:
Šie stori, trumpagrūdžiai ryžiai auginami šiaurinėje Italijoje. Jie labai krakmolingi ir dėl to išvirti tampa gana drėgni ir kreminės konsistencijos. Šie ryžiai naudojami ruošiant klasikinį italų patiekalą rizotą (risotto).

 

Suši ryžiaiSuši ryžiai:
Trumpagrūdžiai baltieji japoniški ryžiai naudojami suši ruošimui. Šie ryžiai gana krakmolingi ir pasižymi savybe juos išvirus tapti lipniais ir sūdriais, kas puikiai tinka norint susukti ritinėlius ar kitas formas.

 

Bulghar kviečiaiAlternatyva ryžiams:
Bulghar kviečiai – tai grūdai dažnai naudojami rytinėje Viduržemio jūros teritorijoje ir Vidurio Rytuose. Grūdai panašūs į ryžius, tik apvalūs, tvirtesnės tekstūros bei aitresnio skonio. Kuskusas nėra grūdai, tačiau jis naudojamas šiaurės Afrikoje ir Vidurio Rytuose panašiai kaip ryžiai.

Maisto higiena:
Ryžiai yra krakmolingas maisto produktas, todėl bakterijoms, kurios sukelia apsinuodijimą maistu, tai labai tinkama terpė. Bakterijos minta krakmolu ir šilumoje, bėgant laikui dauginasi, taigi geriausias būdas to išvengti yra nepalikti nesuvalgytų ryžių per ilgai ir bet kur. Jei verdate ryžius, nevirkite jų per daug būsimam naudojimui bei laikykite juos šiltai prieš patiekiant. Jei jums liko ryžių, juos atvėsinkite, tuomet uždenkite ir laikykite šaldytuve. Sunaudokite juos tą pačią dieną. Šildydami ryžius žiūrėkite, kad jie išliktų šilti kol juos suvalgysite, kad, tokiu atveju bakterijos, jei jų buvo atsiradę, būtų užmuštos.

Komentarai

Autorius: studentas

, 2011/10/21 

Kaip tik rekėjo referatui

Palikite savo komentarą, nuomonę ar pastebėjimus

Jūsų vardas*

Jūsų el.pašto adresas*

Komentaro pavadinimas*

Komentaro tekstas*

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Straipsnių kategorijos


Straipsnių archyvas


Lankytojų nuomonė

© 2011-2017 Banketų organizavimas - banketai 24.lt. Visos teisės saugomos